1. a) Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Długiem. O godz. 12.00 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Z naszej parafii pojechała delegacja z wieńcem z Krzywczy.
b) Dzisiaj także suma odpustowa o 11.30 w Jodłówce. Zachęcamy do pielgrzymowania z rodziną, modlitwy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, zaczerpnięcia wody przy źródełku.
c) Dziś ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.

2. W poniedziałek 28 sierpnia wspomnienie Św. Augustyna. Doktor z Hippony był człowiekiem zakochanym w Bogu, duszpasterzem zatroskanym o powierzony mu lud i pisarzem, który pozostawił po sobie przebogatą spuściznę. Znane są jego słowa, zawierające syntezę życia: “Stworzyłeś nas jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie“.

3. We wtorek 29 sierpnia wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Jan swoim życiem mówił: Prawdziwe zbawienie przychodzi jedynie w osobie Jezusa Chrystusa.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 16.30, o godz. 18.00 Msza Św.
Reczpol – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00.
Ruszelczyce – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00.
Średnia – spowiedź o 16.30, Msza Św. o 17.00.
Zachęcamy wszystkich parafian do skorzystania w najbliższym czasie z Sakramentu Pokuty, by w pełni uczestniczyć w zbliżającej się Mszy Świętej odpustowej 8 września w Krzywczy. Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00.
c) W sobotę nabożeństwo fatimskie w Krzywczy. O godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Msza święta z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy przynieść figurę Matki Bożej w piątek do świątyni. Zachęcamy do udziału zwłaszcza rodziny, by polecać Matce Najświętszej dzieci i młodzież na początku roku szkolnego i formacyjnego.

5. W przyszłą niedzielę, pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Przypominamy rodzicom, dzieciom i młodzieży, że Nowy rok szkolny 2017/2018 rozpocznie się w poniedziałek 4 września.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Rafał Krechowiecki, s. Romana i Kazimiery Miśta, ur. w Kietrzu, zam. Wojnowice, Par. Św. Józefa Robotnika w Wojnowicach i Barbara Pawłowska, c. Stanisława i Teresy Kurasz, ur. w Dynowie, zam. Wola Krzywiecka, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź I.
b) Łukasz Maziarz, s. Lesława i Teresy Młynarskiej, ur. w Nisku, zam. Zarzecze, Par. MB Śnieżnej w Zarzeczu i Anna Świgoń, c. Mariana i Marii Wojdyło, ur. w Jarosławiu, zam. Średnia, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.

8. Maryi, Królowej Polski polećmy rodaków poszkodowanych w wyniku nawałnic: Pod Twoją obronę…