XX Niedziela zwykła – 20 sierpnia 2017

1. a) Dziś w Krzywczy Parafialne i Gminne Dożynki. O godz. 14.00 w świątyni dziękczynna Eucharystia, poświęcenie wieńców, przemarsz na plac “Pod Grzybkiem”. Tam obrzęd dożynkowy, przemówienia, występy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału. Wieńce po dożynkach prosimy zostawić w świątyni.
b) Reczpol – dzisiaj składka na świątynię.

2. Jutro wyjazd o godz. 6.00 z Krzywczy (świątynia) pielgrzymki autokarowej do Częstochowy i Zakopanego. Ruszelczyce – wyjazd o 6.05 spod świątyni.

3. We wtorek 22 sierpnia kolejny dzień nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Msza Św. w Reczpolu o godz. 19.00 z kazaniem, odczytaniem próśb, podziękowań i ucałowaniem relikwii. Składka na witraże.

4. W czwartek 24 sierpnia wspominamy Św. Bartłomieja, apostoła. Według pisarzy chrześcijańskich Bartłomiej głosił Ewangelię w najbardziej barbarzyńskich krajach Wschodu. Ostatnim miejscem jego działalności apostolskiej była Mezopotamia.

5. W sobotę 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wieki Jasnogórska Pani dla jednych byłą Królową, dla innych Opiekunką Sierot, Dobrą Matuchną czy Pocieszycielką. A Kim jest dla nas? Odpowiedzmy. Msze Święte: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.30.

6. a) W przyszłą niedzielę 27 sierpnia ogólnopolska zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku nawałnic, które przeszły w ostatnim czasie nad Polską. Okazały się one tragiczne w skutkach: ofiary śmiertelne, wielu rannych, pozrywane dachy, zniszczone domostwa i budynki użyteczności publicznej, zerwane sieci energetyczne. Skala strat jest ogromna i trudna do oszacowania. Apelujemy o ofiarność i solidarność z Rodakami, którzy najbardziej ucierpieli w ostatnich wydarzeniach.
b) Również w przyszłą niedzielę Diecezjalne dziękczynienie za plony – Dożynki Diecezjalne w Długiem. O godz.10.00 przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem, o godz.11.30 program artystyczny, o 12.00 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.
c) Za tydzień, w ostatnią niedzielę sierpnia odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. O godz. 11.30 suma odpustowa. Zachęcamy do pielgrzymowania z rodziną, modlitwy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, zaczerpnięcia wody przy źródełku.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Łukasz Maziarz, s. Lesława i Teresy Młynarskiej, ur. w Nisku, zam. Zarzecze, Par. MB Śnieżnej w Zarzeczu i Anna Świgoń, c. Mariana i Marii Wojdyło, ur. w Jarosławiu, zam. Średnia, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
b) Daniel Rostecki, s. Franciszka i Łucji Czuryk, ur. w Przemyślu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Ewelina Radoń, c. Mieczysława i Elżbiety Łazasz, ur. w Przemyślu, zam. Iskań, Par. Tarnawka. Zapowiedź II.
8. Matce Najświętszej polećmy rolników, dziękujących na dożynkach za tegoroczne urodzaje: Pod Twoją obronę…